Rowery miejskie to w ostatnich latach jeden z najbardziej popularnych środków transportu w polskich miastach. Choć w kalendarzu wciąż mamy zimę, samorządy największych miast już zapowiadają powrót rowerów na ulice. W Szczecinie będą one dostępne dla mieszkańców już od 1 marca.
Samochody to jedno z wielu źródeł emisji zanieczyszczeń. Ostatnie dekady to okres szczególnego wzrostu odsetka tego środka komunikacji w transporcie miejskim. To z całą pewnością dla wielu osób najwygodniejsza opcja podróżowania, do której większość już się przyzwyczaiła. Aktualnie trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez nich, jednak gdy tylko nie mamy konieczności przemieszczania się prywatnym samochodem osobowym, powinniśmy pomyśleć o wyborze alternatywnych środków. A tych z roku na rok jest coraz więcej!
Mieszkańcy polskich miast od lat mają możliwość korzystania z rowerów miejskich. Stacje wypożyczania rowerów są niezwykle popularne i oblegane. A co najważniejsze - znajdują się zarówno w przestrzeniach śródmieścia, jak i w dalszych okolicach od centrum. Wybór roweru miejskiego zamiast samochodu to zdecydowanie dobra decyzja! I krok do poprawy jakości powietrza. W końcu rowery są całkowicie zeromisyjne, czego nie możemy powiedzieć nawet o samochodach elektrycznych!
Jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień jest szczególnie ważna. I każdego dnia powinniśmy o nią dbać. Zarówno zimą - wybierając na przykład paliwa bezdymne do ogrzewania domów, jak i latem - podróżując po mieście rowerami. W Krakowie dostępnych jest 1500 rowerów i 150 stacji, w Katowicach - 76 stacji i 622 rowery miejskie, w Warszawie - 300 stacji i ponad 4500 rowerów, a w Szczecinie mieszkańcy już od 1 marca będą mogli przesiąść się na dwa ekologiczne kółka!
Masz głowę w chmurach? Porozmawiajmy o czystym powietrzu!